Історія України

Україна – одна з наймолодших держав на мапі світу. Час її народження серпень 1991 року, але українська державність сягає своїм корінням ще  в 3-4 тисячоліття до нашої ери, коли на території сучасної Східної Європи розвивалась Трипільська культура: це були перші осілі племена, які займалися скотарством та хліборобством  і дали своїм нащадкам багату гончарну культуру – вони оздоблювали орнаментами свій посуд, багато археологічних знахідок керамічних фігурок людей та тварин, мальованого керамічного посуду, макетів будинків вказує на багату історію українських пращурів.

Наступні найвизначніші віхи української історії – Скіфи (іраномовний народ з Центральної Азії), що витіснили з територій українських степів кіммерійців і утворили перше державне утворення – «царство Атея» та  Сармати (також кочівники) , які власне і змінили скіфів.

Наступною віхою історії України було створення єдиної держави – Київської Русі, яку утворили племена слов’ян які проживали на території нинішньої України. Саме за Русі – приймається християнство, що є основною релігією до цих пір.

Подальші героїчні сторінки історії України пов’язані із добою козацтва: хронологія охоплює початок XVI – кінець XVIII століття. Українці вели численні війни проти Кримських татар, Туреччини, Росії, Польщі. Але ця доба закінчилася із знищенням Запорізької Січі Катериною ІІ. Відтоді Україна повністю втратила державність й довий час потрапила під владу Росії.

Державотворчі прагнення, які закінчилися нічим, були на початку ХХ століття. Але внаслідок незлагодженості дій та трагічного збігу обставин Україна так і не спромоглася відділитися від Росії. Переживши трагічні роки Голодомору, Другої Світової війни, Україна таки стала незалежною в 1991 році і відтоді самостійно будує свою долю.